Ndërlidhjet

Bota në luftë me Omicronin


Bota në luftë me Omicronin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

Autoritetet holandeze paralajmëruan izolim të rreptë në vend përgjatë festave të fundvitit në përpjekje për të parandaluar përhapjen e shpejtë të variantit Omicron të koronavirusit. Ndërkaq në Afrikën e Jugut, ministri i Shëndetësisë njoftoi se vaksinat dhe niveli i lartë i infektimit paraprak me COVID-19 po ndihmojnë që simptomat e variantit të ri të jenë më të lehta. Njëkohësisht në Shtetet e Bashkuara, Gjykata e Apelit vendosi që secili punëtorë në bizneset e mëdha amerikane duhet të vaksinohet apo testohet vazhdimisht për COVID-19. (Përgatitën: Teuta Arifaj dhe Bujar Tërstena)    

XS
SM
MD
LG