Ndërlidhjet

Pilula kundër COVID-19, teksa Omicron vazhdon të përhapet


Pilula kundër COVID-19, teksa Omicron vazhdon të përhapet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:08:28 0:00

Mijëra udhëtime janë anuluar në gjithë botën, derisa pilotët, stjuardesat dhe të punësuarit e tjerë u detyruan të izoloheshin pas ekspozimit ndaj COVID-19. Njëkohësisht, shumë shtete evropiane regjistruan shifra rekorde të personave të infektuar, për shkak të përhapjes së shpejtë të variantit të ri, Omicron. Ndërkaq, SHBA-ja autorizoi dy lloje të pilulave të reja kundër koronavirusit nga kompanitë farmaceutike, Pfizer dhe Merck. (Përgatitën: Teuta Arifaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG