Ndërlidhjet

A është lufta midis Rusisë dhe Ukrainës e pashmangshme?


A është lufta midis Rusisë dhe Ukrainës e pashmangshme?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Analistët diskutojnë se cili mund të jetë hapi i ardhshëm në krizën që nisi të shpaloset, pasi Rusia njohu zonat separatiste në lindje të Ukrainës si shtete të pavarura dhe urdhëroi dërgimin e trupave të saj atje. Disa e shohin luftën si “të pashmangshme”, por të tjerë argumentojnë se mund të ketë ende hapësirë për kompromis. (Përgatitën: Valona Tela dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG