Ndërlidhjet

Putin e vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë


Putin e vendos forcën bërthamore në gatishmëri të lartë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar ushtrinë që të vendosë forcat parandaluese të Rusisë – referencë për njësitet që përfshijnë krahun bërthamor – në gatishmëri të lartë, duke cituar ato që i ka konsideruar deklarata agresive të liderëve të NATO-s, dhe sanksionet ekonomike kundër Moskës.

XS
SM
MD
LG