Ndërlidhjet

Biden: Po shënjestrojmë arterien kryesore të ekonomisë ruse


Biden: Po shënjestrojmë arterien kryesore të ekonomisë ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, më 8 mars njoftoi se ka vendosur që të ndalojë importet e naftës, gazit dhe energjisë ruse. Ai tha se kjo është një goditje e fuqishme që SHBA-ja i jep makinës së luftës së presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, i cili më 24 shkurt urdhëroi ushtrinë e tij që të nisë pushtimin e Ukrainës fqinje. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG