Ndërlidhjet

“Shkatërrim kolosal” nga sulmet ajrore në spitalin e Mariupolit


“Shkatërrim kolosal” nga sulmet ajrore në spitalin e Mariupolit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka akuzuar Rusinë se më 9 mars ka kryer një sulm shkatërrues ajror në një spital të fëmijëve dhe maternitet në qytetin jugor të Mariupolit. Ai tha se fëmijët ishin në mesin e personave që kanë mbetur “nën rrënoja”. Këshilli i qytetit të Mariupolit postoi një video nga vendi i ngjarjes, duke shtuar se shkatërrimi ishte “kolosal”. (Përgatiti: Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG