Ndërlidhjet

Zelensky: 1,300 ushtarë ukrainas janë vrarë


Zelensky: 1,300 ushtarë ukrainas janë vrarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, në një konferencë për gazetarë në Kiev, tha se deri më 12 mars janë vrarë 1,300 ushtarë ukrainas. Ai tha se në luftën në Ukrainë, forcat e shtetit të tij kanë vrarë 12,000 ushtarë rusë, duke shtuar se ai nuk është i lumtur për këtë fakt, pasi siç tha, ky nuk është vizioni i tij për botën. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG