Ndërlidhjet

Ukrainasja: Dua që kumbara ime në Moskë ta shohë shtëpinë time të shkatërruar


Ukrainasja: Dua që kumbara ime në Moskë ta shohë shtëpinë time të shkatërruar
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Forcat ruse kanë vazhduar grantimet në kryeqytetin ukrainas, Kiev, duke shkatërruar disa ndërtesa banimi më 23 mars. Një grua, shtëpia e së cilës u dëmtua nga granatimet, i bëri apel kumbarës së saj në Moskë, teksa tha se ajo duhet “të shohë” se forcat ruse po sulmojnë caqe civile, pavarësisht mohimeve nga Kremlini. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG