Ndërlidhjet

Borrell: Evropianët nuk e mbajnë mend luftën


Borrell: Evropianët nuk e mbajnë mend luftën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Të mërkurën, më 11 maj, përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka organizuar një darkë me gjashtë liderët e Ballkanit Perëndimor, ku si temë diskutimi ishte paralajmëruar ndikimi i luftës në Ukrainë në botë dhe rajon.

XS
SM
MD
LG