Ndërlidhjet

Gruaja që u largua nga Mariupoli kthehet në Ukrainë për t’u martuar


Gruaja që u largua nga Mariupoli kthehet në Ukrainë për t’u martuar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Tetyana, një kontabiliste 43-vjeçare, dhe dy fëmijët e saj, të moshës 6 dhe 14 vjeçe, u larguan nga qyteti- port i Mariupolit më 25 shkurt, një ditë pasi ushtria ruse nisi pushtimin e Ukrainës. Ajo u rikthye në Ukrainë nga Italia për t’u martuar me partnerin e saj, Roman, në një ceremoni të mbajtur në një kishë antike të drunjtë në qytetin perëndimor të Lvivit. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG