Ndërlidhjet

Tre të vrarë nga të shtënat në qendrën tregtare në Kopenhagë


Tre të vrarë nga të shtënat në qendrën tregtare në Kopenhagë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur nga të shtënat në një qendër tregtare në kryeqytetin e Danimarkës, në Kopenhagë. Të shtënat ndodhën në orët e vona të pasdites së 3 korrikut, në një nga qendrat tregtare më të mëdha të vendit në periferi të kryeqytetit danez, ndërsa policia arrestoi një 22-vjeçar të dyshuar si përgjegjës për sulmin e së dielës. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG