Ndërlidhjet

Kush është Giorgia Meloni?


Kush është Giorgia Meloni?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Liderja e partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme dhe pritet të jetë kryeministrja e parë grua e Italisë. Meloni pritet të formojë një qeveri djathtiste, me prirjet më ekstreme që nga koha e Luftës së Dytë Botërore.

XS
SM
MD
LG