Ndërlidhjet

“Le të shkruajnë çfarëdo në targa, por të na lënë të jetojmë”


“Le të shkruajnë çfarëdo në targa, por të na lënë të jetojmë”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të shtyrë për dy ditë shqiptimin e gjobave për shoferët që vozisin makina me targa të paligjshme serbe, situata në pikën kufitare Jarinjë nuk ndryshoi. Automjetet mes Kosovës dhe Serbisë kaluan të martën si zakonisht, duke i mbuluar simbolet e shteteve në targat e tyre. 

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të shtyrë për dy ditë shqiptimin e gjobave për shoferët që vozisin makina me targa të paligjshme serbe, situata në pikën kufitare Jarinjë nuk ndryshoi. Automjetet mes Kosovës dhe Serbisë kaluan të martën si zakonisht, duke i mbuluar simbolet e shteteve në targat e tyre.

XS
SM
MD
LG