Ndërlidhjet

Raketa ruse shkatërron një banesë shumëkatëshe në Ukrainë


Raketa ruse shkatërron një banesë shumëkatëshe në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Si pasojë e sulmeve të reja kundër Ukrainës, më 14 janar, Rusia ka shkatërruar një ndërtesë nëntëkatëshe banimi në qytetin e Dnjipros, duke lënë të vdekur nëntë persona dhe duke plagosur dhjetëra tjerë. Të tjerë besohet se kanë mbetur të bllokuar nën rrënoja. Ndërtesa, po ashtu, është shkatërruar rëndë. Sipas zyrtarëve, raketat kanë goditur edhe objekte të infrastrukturës kritike në rajonin e Harkivit, i cili gjendet në kufi me Rusinë dhe në Lviv, qytet ukrainas në afërsi me Poloninë.

XS
SM
MD
LG