Ndërlidhjet

Pranimi i propozimit evropian: Çka mendojnë qytetarët në Kosovë e Serbi?


Pranimi i propozimit evropian: Çka mendojnë qytetarët në Kosovë e Serbi?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Në pyetjen e Radios Evropa e Lirë se si e komentojnë pranimin e propozimit evropian nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, qytetarë në Prishtinë, në Mitrovicë të Veriut dhe në Beograd kanë dhënë mendime të ndryshme, sikurse “nuk ka pasur rrugë tjetër”, “presim formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe” apo “kjo është njohja e Kosovës si shtet”.

XS
SM
MD
LG