Ndërlidhjet

Familjet e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë: Rezoluta, fitore e së vërtetës dhe e drejtësisë


Familjet e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë: Rezoluta, fitore e së vërtetës dhe e drejtësisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Fitore e së vërtetës dhe e drejtësisë! Me këto fjalë, familjet e viktimave të gjenocidit në Bosnje e Hercegovinë, përshëndetën miratimin e rezolutës nga Asambleja Parlamentare e OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë. Rezoluta u miratua me 84 vota për, 19 kundër, ndërsa 68 vende abstenuan.

XS
SM
MD
LG