Ndërlidhjet

A mund të ringjallet "Shteti Islamik"?


A mund të ringjallet "Shteti Islamik"?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:08 0:00

Udhëheqësi i një prej organizatave më të dhunshme terroriste, Abu Bakr al-Baghdadi, është kërkuar me vite. Ai është vrarë në një sulm të forcave amerikane. Çfarë do të thotë vdekja e tij për grupin militant Shteti Islamik dhe për ekstremizmin në Lindjen e Mesme?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG