Ndërlidhjet

A ndihen gratë të sigurta në Kosovë?


A ndihen gratë të sigurta në Kosovë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:21:20 0:00

A e njihni ndonjë grua apo vajzë të re në Kosovë, e cila nuk është përballur të paktën një herë në jetë me ngacmim seksual? Aktivistja nga Prishtina, Eurisa Rukovci mendon se nuk ka. Në këtë episod të podkastit, Të flasim, do të kuptojmë se pse nuk ndihen të sigurta gratë, si e mposhtin frikën dhe çfarë duhet të bëhet.

XS
SM
MD
LG