Ndërlidhjet

Kosova mirëpret afganët


Kosova mirëpret afganët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Kosova ka mirëpritur 111 afganë, që erdhën më 29 gusht në Aeroportin “Adem Jashari”. Aty u pritën nga presidentja, Vjosa Osmani, kryeministri, Albin Kurit dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Afganët do të qëndrojnë përkohësisht në Kosovë dhe grupi i dytë i tyre pritet të arrijë më 30 gusht.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG