Ndërlidhjet

Kurti: Propozimi evropian nuk është marrëveshje finale


Kurti: Propozimi evropian nuk është marrëveshje finale
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:23:09 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se ka marrë paralajmërime për mundësinë e zvogëlimit të mbështetjes së Perëndimit, nëse Kosova nuk do të tregohet konstruktive në lidhje me bisedimet Kosovë-Serbi. Ai, megjithatë, shprehu bindjen se Kosova është duke u dëshmuar si palë konstruktive në këtë proces. Duke folur për planin evropian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, Kurti tha se ai nuk i është prezantuar në formën “merre ose lëre”, por si platformë për diskutim të mëtutjeshëm. (Kamera dhe montazhi: Ibrahim Berisha, Bujar Tërstena, Arben Hoti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG