Ndërlidhjet

Anëtarësimi në BE: Edhe tre hapa që duhet t’i bëjë Kosova


Anëtarësimi në BE: Edhe tre hapa që duhet t’i bëjë Kosova
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Udhëheqësit e Kosovës nënshkruan më 14 dhjetor aplikimin për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Ky aplikim pritet të dorëzohet më 15 dhjetor në Republikën Çeke - vendin që aktualisht kryeson Presidencën e BE-së. Çka pas kësaj? Në këtë video shpjeguese mund të mësoni për hapat tjerë që duhet t’i bëjë Kosova dhe sa kohë mund të marrin ata.

XS
SM
MD
LG