Ndërlidhjet

Kosova si e ardhmja e Ukrainës për Alevtinën


Kosova si e ardhmja e Ukrainës për Alevtinën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Artisja ukrainase Alevtina Kakhidze e la familjen dhe miqtë e saj në Ukrainë për të ardhur në Prishtinë. Ajo është pjesëmarrëse e “Manifestës”, Bienales Evropiane Nomade, që po mbahet në kryeqytetin e Kosovës. Alevtina thotë se ardhja në Kosovë do t’i ndihmojë që të imagjinojë se si do të duket Ukraina pas luftës.

XS
SM
MD
LG