Ndërlidhjet

Atentat i armatosur ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico


Atentat i armatosur ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Një sulmues i armatosur plagosi kryeministrin e Sllovakisë, Robert Fico. Kabineti i Ficos konfirmoi plagosjen dhe tha se jeta e tij është në rrezik. Atentatori u arrestua në vendngjarje. Motivet e atentatit ende nuk janë bërë të ditura.

XS
SM
MD
LG