Ndërlidhjet

Kah do të shkojë Turqia?


Kah do të shkojë Turqia?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:24 0:00

Shanset që opozita ta mundë presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, janë dukur më të larta se kurrë në zgjedhjet e 14 majit. Megjithatë, gjërat kanë dalë më ndryshe seç kanë parashikuar disa dhe emri i presidentit do të vendoset në rrethin e dytë... ashtu si edhe drejtimi që do të marrë Turqia.

XS
SM
MD
LG