Ndërlidhjet

Heqja e barrikadave: Zhgënjim për disa, liri për të tjerët


Heqja e barrikadave: Zhgënjim për disa, liri për të tjerët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Pasditen e 29 dhjetorit nisi heqja e barrikadave të ngritura në veri të Kosovës. Për gati tri javë, grupe serbësh mbajtën të bllokuara disa rrugë që çojnë drejt vendkalimeve kufitare me Serbinë, Jarinjë dhe Bërnjak. Largimi i bllokadave nisi pas një takimi që mbajti presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me disa përfaqësues të serbëve të Kosovës.

XS
SM
MD
LG