Ndërlidhjet

Irani - kërcënim në rritje për Ukrainën


Irani - kërcënim në rritje për Ukrainën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:11:11 0:00

Me humbjen e shumë ushtarëve dhe territoreve në Ukrainë, Rusia duket se i është drejtuar Iranit për mbështetje. Dronë të prodhuar nga Republika Islamike kanë fluturuar mbi qiejt e Ukrainës dhe kanë goditur zona të banuara me civilë. Ka frikë se aleanca në rritje mes tyre paraqet rreziqe të reja.

XS
SM
MD
LG