Ndërlidhjet

Epilogu me Serbinë, më i mundshëm me Bidenin


Epilogu me Serbinë, më i mundshëm me Bidenin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:28 0:00

”... një Kosovë e bashkuar, e pandarë, është absolutisht thelbësore. Është baza themelore e ndërtimit”. Kështu ka deklaruar Joe Biden një vit pasi Kosova ka shpallur pavarësinë. Cila do të jetë qasja e tij tani, kur është në krye të Shtëpisë së Bardhë dhe kur Kosova dhe Serbia po shqyrtojnë modalitetet për arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG