Ndërlidhjet

"Bie Aleksandri i Madh"


"Bie Aleksandri i Madh"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:08:50 0:00

Maqedonia ka shpallur pavarësinë qysh në vitin 1991 dhe për gjithë këtë kohë ka pasur probleme me emrin në përfaqësimin ndërkombëtar. Me ndryshimin e pushtetit nacionalist atje, shpresat për zgjidhjen e këtij problemi duken më bindëse.

XS
SM
MD
LG