Ndërlidhjet

Rrugët në veri mbesin të bllokuara


 Rrugët në veri mbesin të bllokuara
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Kamionë të mëdhenj dhe autobusë vazhdojnë t'i bllokojnë rrugët në veri të Kosovës, duke penguar qarkullimin drejt pikave kufitare me Serbinë, Jarinjë dhe Bërnjak. Disa grupe të qytetarëve serbë atje filluan ngritjen e barrikadave qysh më 10 dhjetor, kur autoritetet në Kosovë njoftuan për arrestimin e një ish-polici serb.

XS
SM
MD
LG