Ndërlidhjet

Britania akuzon Kremlinin për Rastin Skripal


Britania akuzon Kremlinin për Rastin Skripal
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Prokurorët britanikë kanë akuzuar dy shtetas rusë për helmim të ish-agjentit rus, Sergei Skripal dhe vajzës së tij, Yulia, me agjent nervor, Noviçok, në muajin mars në Sallsbëri të Anglisë. Në një fjalim të mbajtur në Parlamentin Britanik, pasi është njoftuar për këta dy persona, kryeministrja, Theresa May ka akuzuar Rusinë për “paqartësi dhe gënjeshtra”, në tentim të ikjes nga faji për kryerje të sulmit.

XS
SM
MD
LG