Ndërlidhjet

Me karikatura, në mbështetje të Brukselit

Pas sulmeve të tmerrshme terroriste në Bruksel, të cilat kanë lënë të vrarë së paku 34 veta, rrjetet sociale janë mbushur me imazhe që nderojnë viktimat dhe shprehin mbështetje për qytetin e traumatizuar. Përgjegjësinë për sulmet e ka marrë i ashtuquajturi Shtet Islamik. Shumica e karikaturave përmbajnë flamurin trengjyrësh belg, apo edhe ikona kulturore dhe ushqime tradicionale belge. Radio Evropa e Lirë ka përzgjedhur disa prej tyre, të cilat mund t’i shihni më poshtë:

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG