Ndërlidhjet

Çmimet e naftës rrezikojnë bujqit e Kosovës


Çmimet e naftës rrezikojnë bujqit e Kosovës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

Rritja e vazhdueshme e çmimeve të naftës në Kosovë ka goditur bujqit. Blerim Gashi, nga fshati Krushë e Madhe i Rahovecit, thotë se shtrenjtimi i naftës, por edhe i produkteve të tjera që i duhen për prodhim, e ka shtyrë atë të mendojë nëse do ta punojë sërish tokën vitin e ardhshëm. Sivjet, ai ka punuar një hektar toke me patate, mbi një hektar me speca dhe rreth tetë hektarë me misër.

XS
SM
MD
LG