Ndërlidhjet

Përvoja e Kosovës si mjet për çaktivizimin e minave ruse në Ukrainë


Përvoja e Kosovës si mjet për çaktivizimin e minave ruse në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Anastasiia Yehorova ka ardhur në Kosovë për t’u trajnuar për zbulimin dhe çaktivizimin e mjeteve shpërthyese. Ajo së bashku me 11 ukrainas të tjerë do të qëndrojnë në Pejë për një muaj ku shpresojnë të marrin njohuri të mjaftueshme për të qenë në gjendje të zbulojnë dhe çaktivizojnë minat.

XS
SM
MD
LG