Ndërlidhjet

Çfarë përmban drafti i FES-it nga i cili Qeveria u inspirua për Asociacionin?


Çfarë përmban drafti i FES-it nga i cili Qeveria u inspirua për Asociacionin?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Kosova duket se ka ndryshuar qëndrim dhe është e gatshme të shkruajë një draft-statut për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Me këtë, Kosova po kërkon të bëhet pjesë e Këshillit të Evropës (KiE), pavarësisht se nuk është në rend të ditës në takimet e 16 dhe 17 majit të Komitetit të Ministrave të KiE-së.

XS
SM
MD
LG