Ndërlidhjet

Ceremonia e faljes së Kurban Bajramit


Ceremonia e faljes së Kurban Bajramit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Në Kosovë, besimtarët myslimanë po festojnë festën e Kurban Bajramit. Ceremonia kryesore e faljes së Bajramit u zhvillua në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, ku myftiu i Kosovës, Naim Tërnava foli për rëndësinë e kësaj feste dhe mesazhet që ajo përfaqëson.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG