Ndërlidhjet

Censura vs siguria


Censura vs siguria
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:11:44 0:00

Në fund, dy miliarderë nga Kalifornia i kanë ndalur fjalën Donald Trumpit. Me vite, presidenti në largim i Shteteve të Bashkuara është akuzuar për gjuhë nxitëse në mediat sociale. Por, bllokimi i tij nga Twitter, Facebook e të tjera, ka hapur tani debate për lirinë e shprehjes, censurën dhe sigurinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG