Ndërlidhjet

Çfarë ndodh në Bjellorusi nëse Lukashenka vdes?


Çfarë ndodh në Bjellorusi nëse Lukashenka vdes?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Udhëheqësi bjellorus, Alyaksandr Lukashenka, është shfaqur në publik për herë të parë pas gjashtë ditësh. Ka spekulime se shëndeti i tij është përkeqësuar. Lukashenka është në pushtet që nga viti 1994 - çfarë do të sjellë e ardhmja nëse ai vdes? (Përgatitën: Valona Tela dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG