Ndërlidhjet

Chatgpt, aplikacioni që po e "frikëson edhe Google-in"


Chatgpt, aplikacioni që po e "frikëson edhe Google-in"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:23:36 0:00

Chatgpt është sensacioni më i ri në botën e inteligjencës artificiale. Ky aplikacion është i trajnuar që të simulojë bashkëbisedimet, t’iu përgjigjet pyetjeve përcjellëse, t'i pranojë gabimet, të sfidojë qëndrimet jokorrekte dhe të refuzojë kërkesat e papërshtatshme. Në këtë episod të podkastit Të flasim, diskutojmë me njohësin e fushës së teknologjisë, Darsej Rizaj. Ai shpjegon se çfarë është aplikacioni Chatgpt, kujt i konvenon, kujt i prish punë, pse po e "shqetëson edhe gjigantin Google", dhe nëse po e ndryshon botëkuptimin që ekziston për inteligjencën artificiale.

XS
SM
MD
LG