Ndërlidhjet

Cilat shtete pësojnë më së shumti nga moti ekstrem?


Cilat shtete pësojnë më së shumti nga moti ekstrem?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Teksa udhëheqësit botërorë po përgatiten për t’u takuar në Glasgou, për të diskutuar rreth reagimit të tyre ndaj ndryshimeve klimatike, një raport i përvitshëm i rrezikut nga klima ka treguar se stuhi më të fuqishme po i godasin më rëndë njerëzit dhe ekonomitë, teksa të varfrit po i pësojnë humbjet më të mëdha. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG