Ndërlidhjet

Dallimet mes marrëveshjeve dhe draft-statutit për Asociacionin


Dallimet mes marrëveshjeve dhe draft-statutit për Asociacionin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Një draft-statut i propozuar për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është vlerësuar si i pranueshëm nga autoritetet në Prishtinë dhe ato në Beograd. Ku dallon ai nga marrëveshjet e arritura në të kaluarën për formimin e tij? Shpjegojmë në pak minuta.

XS
SM
MD
LG