Ndërlidhjet

Deklarata e "Kuvendit gjithëserb": Pse është problematike?


Deklarata e "Kuvendit gjithëserb": Pse është problematike?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Një deklaratë që bëri thirrje për unitet të serbëve dhe për mbrojtje të interesave të tyre, e cila doli nga një tubim që mblodhi serbë nga i gjithë rajoni i Ballkanit në Beograd, i shqetësoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa mori përkrahjen e Rusisë. Por, çfarë thuhet në dokumentin e miratuar?

XS
SM
MD
LG