Ndërlidhjet

Dëmet nga reshjet në tokat bujqësore


Dëmet nga reshjet në tokat bujqësore
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Bujku Bedri Morina nga fshati Drenoc në komunën e Malishevës, thotë se reshjet e shiut, që kanë rënë javëve të fundit, i kanë dëmtuar rreth 20 hektarë, të mbjella me kultura të ndryshme bujqësore. Autoritetet thonë se llogaritet se 7 milionë euro është dëmi i përgjithshëm në bujqësi nga reshjet e shiut dhe breshëri. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG