Ndërlidhjet

Dezinformatat që po shoqërojnë tensionet në veri


Dezinformatat që po shoqërojnë tensionet në veri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Qeveria e Kosovës “po përgatitet për përndjekjen e serbëve nga veriu” dhe “ka dërguar forca speciale” atje, pretenduan zyrtarët serbë pa sjellë ndonjë provë. Autoritetet në Kosovë i cilësuan si të rreme këto dhe disa informacione të tjera, që shpërndanë zyrtarët dhe mediat në Serbi. Ato u bënë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i ndjekin vetëm njoftimet zyrtare të institucioneve. Këto shkëmbime vijnë në kohën e tensioneve të larta në veri të Kosovës, ku disa serbë lokalë kanë ngritur barrikada dhe kanë bllokuar rrugë.

XS
SM
MD
LG