Ndërlidhjet

Dhunë, të shtëna e gaz lotsjellës pas intervenimit të KFOR-it


Dhunë, të shtëna e gaz lotsjellës pas intervenimit të KFOR-it
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Disa pjesëtarë të lënduar të KFOR-it janë parë në rrugë të Zveçanit pas intervenimit për t’i shpërndarë protestuesit serbë, të mbledhur për të kundërshtuar kryetarin e ri shqiptar. Misioni paqeruajtës i NATO-s, KFOR, ndërhyri pasi paraprakisht i paralajmëroi, por ata nuk u bindën. Gaz lotsjellës, zjarr dhe shtëllunga tymi kanë përfshirë zonën, ndërkohë që dëgjohen edhe sirena dhe shpërthime.

XS
SM
MD
LG