Ndërlidhjet

A do të mund t'i bindë SHBA-ja Kosovën e Serbinë?


A do të mund t'i bindë SHBA-ja Kosovën e Serbinë?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:28 0:00

Njëzet vjet pas ndërhyrjes ushtarake në ish-Jugosllavi, së bashku me vendet e tjera të NATO-s, Uashingtoni po përpiqet të sjellë Kosovën dhe Serbinë në tryezën e bisedimeve… dhe me gjasë të ndërmjetësojë një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG