Ndërlidhjet

Çfarë do të sjellë dimri në Ukrainë?


Çfarë do të sjellë dimri në Ukrainë?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:09:33 0:00

Mes një lufte që s’i shihet fundi, miliona ukrainas përballen me dimrin më të vështirë në historinë e vonë: pa rrymë, pa ujë dhe pa shërbime të tjera bazike. Frika për katastrofë të mundshme humanitare është rritur... ashtu si edhe për intensifikimin e luftimeve.

XS
SM
MD
LG