Ndërlidhjet

Rëndësia e dronëve për trupat ukrainase në front


Rëndësia e dronëve për trupat ukrainase në front
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Njësitet ukrainase të vëzhgimit ajror po bashkëpunojnë ngushtë me këmbësorinë në kundërofensivën ndaj forcave okupuese ruse. Radio Evropa e Lirë ka kaluar një ditë me pjesëtarët e një brigade të mekanizuar të ushtrisë ukrainase në vijën e frontit, në rajonin e Zaporizhjës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG