Ndërlidhjet

Dy dekada pritje


Dy dekada pritje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Vezire Batusha nga Krusha e Vogël ka 20 vjet që pret të mësojë për fatin e burrit dhe dy djemve të saj. Ata ishin në mesin e 113 civilëve shqiptarë të këtij fshati që ishin marrë nga forcat serbe më 25 dhe 26 mars të vitit 1999. Sot, në Ditën Ndërkombëtare për Persona të Zhdukur, në Kosovë ende nuk dihet për fatin e 1648 personave, të cilët janë zhdukur gjatë viteve 1998, 1999 dhe 2000.

XS
SM
MD
LG