Ndërlidhjet

Të luftosh diskriminimin përtej kujtimeve të fëmijërisë


Të luftosh diskriminimin përtej kujtimeve të fëmijërisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:08:08 0:00

Ergjan Mehmeti nga Shtimja, është aktori i parë nga komuniteti ashkali që ka përfunduar studimet në Fakultetin e Arteve në Prishtinë. Për shkak të përkatësisë etnike, ai në fëmijërinë e tij është përballur me mjaft paragjykime dhe sjellje bullizuese në shkollë. Ergjani i është kthyer vendlindjes së tij për të punuar projekte teatrore me fëmijët e komuniteteve të ndryshme për të luftuar paragjykimet.

XS
SM
MD
LG