Ndërlidhjet

Fëmijët ukrainas që i mori Rusia ribashkohen me familjet e tyre në Kiev


Fëmijët ukrainas që i mori Rusia ribashkohen me familjet e tyre në Kiev
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Gjashtëmbëdhjetë fëmijë ukrainas që i kishte marrë Rusia, u ribashkuan me familjet e tyre në Kiev. Operacioni i kthimit u organizua nga fondacioni bamirës, Save Ukraine. Ekipi nga kjo organizatë thotë se ka arritur të kthejë 120 fëmijë nga territoret e pushtuara në Ukrainë dhe 30 fëmijë nga Rusia. Byroja Kombëtare e Informacionit e Ukrainës pretendon se më shumë se 16.000 fëmijë të vendit janë marrë nga Rusia. (Përgatitën: Gresa Kraja dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG